Parolamı Unuttum
Lütfen mesajlarımızı yazarken yazım kurallarına uymaya ve Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim.
Soru-Cevap
 Türkiye'nin Flüt Sitesi Flütçü.Net - Forum » Flüt » Soru-Cevap
Mesaj icon Konu: Yeni başlayanlar için flüt önerileri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
mclaren
Flütçü
Flütçü

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı mclaren Cevaplabullet Konu: Yeni başlayanlar için flüt önerileri
    Gönderim Zamanı: 30.11.07 Saat 19:50
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Ben yan flüte çok çok ilgi duyuyorum ve çalmak çok istiyorum bunun içinde başlangıç olarak yeni bir flüt almak istiyorum. Yan flütlerin fiyatlarının yüksek olduğunu duydum ama başlangıç için çok pahalı olmayan ama kalitesiz de olmayacak şekilde flüt almak için önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler

Düzenleyen mclaren - 30.11.07 Saat 19:51
IP
beyazkaranlik
Flütçü
Flütçü

Gönderilenler: 1
Alıntı beyazkaranlik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09.12.07 Saat 13:21
herkese merhaba evet arkadaşımla aynı konudayım bende müthiş ilgi duyuyorum ve başlamak flüt almak istiyorum arkadaşın tarif ettiği gibi bir flüt almak istiyorum bu konuda yardımınızı bekliyorum teşekkürler
birgün mutlaka yakalarım hayatı, elimden alsalarda
IP
eby2001
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 184
Alıntı eby2001 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09.12.07 Saat 13:42

Bence imkanın varsa yamaha al. Çünkü ucuz bir flut(en az 300 ytl)  alıp sonra kalıtelı birşey alayım desende bir süre sonra o flutu elden çıkaramayacaksın ve yenı flutu de alamayacaksın.Hatta flutun sesıde senın çok fazla cezbetmeyecek. Ama başta iyi birşey alırsan birdaha kaliteli bir flütün hayalini kurmazsın. Çalmaya başlayınca göreceksin en fazla bir ay sonra keşke daha iyi bir flütüm olsa diyeceksin. Yok okadar para vrecek gücüm yok diyorsan banagöre Helena hariç diğer markaları düşünebilirsin. Forum da gezinirsen flut markaları hakkında yorumlar var. Oraları oku kafanda birşeylerin şekillenmesine yardımcı olur.

Müzik bir yaşam tarzıdır. Erhan Başar YILDIRIM
IP
zerrinmehmet
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 596
Alıntı zerrinmehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09.12.07 Saat 14:26
Orjinalini yazan: eby2001

Bence imkanın varsa yamaha al. Çünkü ucuz bir flut(en az 300 ytl)  alıp sonra kalıtelı birşey alayım desende bir süre sonra o flutu elden çıkaramayacaksın ve yenı flutu de alamayacaksın.Hatta flutun sesıde senın çok fazla cezbetmeyecek. Ama başta iyi birşey alırsan birdaha kaliteli bir flütün hayalini kurmazsın. Çalmaya başlayınca göreceksin en fazla bir ay sonra keşke daha iyi bir flütüm olsa diyeceksin. Yok okadar para vrecek gücüm yok diyorsan banagöre Helena hariç diğer markaları düşünebilirsin. Forum da gezinirsen flut markaları hakkında yorumlar var. Oraları oku kafanda birşeylerin şekillenmesine yardımcı olur.

bende aynı düşünüyorum.
http://www.youtube.com/profile_videos?user=zerrinmehmet&p=r
Akerdeon-Saksofon-Darbuka-Flüt-Mızıka-Bongo-Kaval-Gitar-Klarnet

IP
s3wa
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 25
Alıntı s3wa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21.01.08 Saat 17:04
eğer ucuz bişey istiyorsan flüt alabilirsin .örneğin bende yeni flütçü oldum ve benm flütüm 360 milyon ve gayet temiz ses çıkartıyor ve alalı baya oldu markası ise mactone karar senin :)
acı çikolata tıpkı hayt gibi tatlı ama acı
IP
yagmur
Flütçü
Flütçü

Gönderilenler: 5
Alıntı yagmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21.01.08 Saat 20:20
bence direk yamaha almak doğru olmaz. belkide arkadaşın yeteneği yoktur. syada sıkılacaktır. ilkönce ucuz ama düzgün temiz bir flutle başlayıp iyice karar verdikçe,sevdikçe ondan sora kaliteli pahalı birşey alması doğru olur. diye düşünüyorum.şahsen ben öyle yaptım.. (:
yagmurlar yagdığnda biri tutar ellerinden..
yagmurlar durduğunda biri kaybolur aniden...
IP
reallight
Flütçü
Flütçü

Gönderilenler: 6
Alıntı reallight Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04.02.08 Saat 20:32
peki yagmur sen önce hangi flütle basladın?
IP
köhler
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 252
Alıntı köhler Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05.02.08 Saat 05:27
eğer kaliteli bir flüt almazsa bir süre sonra istediği sesi çıkarmakta zorladığını düşünüp flütten soğuyacaktır bence kesinlikle kaliteli bir flüt al bu örneğin yamaha 211 olabilir.... sen o flütte de ses problemi yaşarsan ki zaten bence zor yaşarsın eğerki böyle bir durumla karşılaşırsanda flüt çalmamalısın ozaman =)))
flüt flüt içindir.
IP
Tengeriin Boşig
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 19
Alıntı Tengeriin Boşig Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06.02.08 Saat 20:02
Selamlar...
Ben bu aralar bir yan flüt almak istiyorum ama 300lira civarında param var sadece.

Bugün bir yere gittim ve Conduktor Gümüş kaplama flütü sordum, adam onu alacağıma herhangi bir uzak doğu üretimi flüt almamı önerdi. Ne de olsa Yamaha 211 gibi bir şey alacak durumda değilim.

Conduktor flütü almaya kararlıydım ama şimdi bu beni biraz düşündürdü, adam elindeki malı mı satmak istiyor yoksa doğru mu söylüyor diye düşündüm. Sonuçta 300lira civarındaki bir flütte marka o kadar önemli değilmiş güya, Conduktor'den 20 gün sonra bıkacakmışım falan filan...

Şimdi acaba herhangi bir uzak doğu markası mı alayım yoksa Conduktor iyi midir, en azından başlangıç için...

Ayrıca Gümüş kaplama olması daha mı iyidir?

Ya da tavsiye edebileceğiniz bir marka var mıdır?
Özellikle İzmir'de bulabileceğim bir yer var mı?

Saygılar...

Düzenleyen Tengeriin Boşig - 06.02.08 Saat 20:05
Dıgıl mıgıl upf!..
IP
gompil
Flütçü
Flütçü

Gönderilenler: 5
Alıntı gompil Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20.04.08 Saat 13:08
Değerli arkadaşlar, yeni başlayanlar için önerebileceğim marka Locto, isteyen herkese 250 ytl karşılığı 6 ay garantili Türkiye nin heryerine 24 saatte ulaşacak şekilde kargoya verebilirim. Flütler sıfır ambalajında olup sınırlı ayıda mevcuttur.

bol müzikli günler.....

gompil@hotmail.com
IP
Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma