Parolamı Unuttum
Lütfen mesajlarımızı yazarken yazım kurallarına uymaya ve Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim.
Sohbet
 Türkiye'nin Flüt Sitesi Flütçü.Net - Forum » Genel » Sohbet
Mesaj icon Konu: Her Haber Yazısı Yayınlanmalı çünkü;....... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
DJSİNEK
Flütçü
Flütçü
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 226
Alıntı DJSİNEK Cevaplabullet Konu: Her Haber Yazısı Yayınlanmalı çünkü;.......
    Gönderim Zamanı: 05.01.08 Saat 20:19
Merhaba arkadaşlar,
okulda sınıfta münazara yapıcağız ve hoca beni ters köşe yaptırttı.
" Her haber yazısı yayınlanmalı mı yayınlanmamalı mı? " sorusuna :" Hayır yayınlanmamalı" diye cevap vermeme rağmen hoca:
" Her haber yazısı yayınlanmalı!" cevabının savunmamı istedi.Bunun için arkadaşlar,sizlerden bu konuda hakkındaki görüşlerinizi almak istedim.De hadi buyrun;

Her Haber Yazısı Yayınlanmalı çünkü;.......
IP
fear
Flütçü
Flütçü

Gönderilenler: 479
Alıntı fear Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05.01.08 Saat 20:46
DJ,

sade bir vatandaş olarak bazı haberlerin yayınlanmaması gerektiğini düşünüyorum,

en basit örnek olarak, muhtemelen hepiniz seyretmişinizdir dün, bir annenin buzda kayan bir araba önünde sürüklenmesi gibi,

ipsiz sapsız, kendine ancak sansasyonlar sayesinde yer bulmuş , aslında adı bence sadece medyatik olabilecek   ama üzgünümki ülkemizde sanatçı olarak adlandırılan insanların haber ve/veya magazin programı altında yayınlanmasına karşıyım, örnekmi, çok, hemen hemen hepsi,

neyemi başka karşıyım, spor programlarında hakemlerin, sporcuların vatan haini ilan edilmesine karşıyım,

neyemi karşıyım, sırf rating uğruna askerlerimizin operasyonlarının tv de yayınlanmasına karşıyım,

çarşıyada karşıyım, 1907 yede, galatasaraylı olarak ultraslanada karşıyım, bunların bir haber programı uğruna çocuklarımızın gözü önünde savaşcı kahraman olarak ilan edilmelerine karşıyım,

başka neyemi karşıyım, normal yarışma programlarının juri, seyirci, yarışmacı üçgeninde bir polemiğe dönüşmesine karşıyım,

galiba ben habere karşı değilim, çünkü yukarda saydığım örnekler benim gözümde bir haber niteliği taşımıyor, buda aslında tartışılması gereken bir başka boyut,

sevgiler

Düzenleyen fear - 05.01.08 Saat 20:49
IP
fear
Flütçü
Flütçü

Gönderilenler: 479
Alıntı fear Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05.01.08 Saat 20:48
eğer istersen, bu ülkede 3 ihtilal görmüş bir kişi olarak daha fazla yazabilirim ama sanıyorum yeri bir flütçü sitesi olmaz
IP
flüt_üs
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 650
Alıntı flüt_üs Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06.01.08 Saat 10:55
Bence yayınlanmamalı her haber.
Örneğin;yılbaşı günü İstanbul'da olan olay turistlere yapılan tacizler.Haberciler bunları çekiceğine gidip karşı çıkabilir ve bizim hayvan milletimize karşı çıkıp turistleri koruyabilirlerdi.Fakat bizim haberci cemiyetleri korumayı bırak eminim bir daha yapsalarda bir daha çeksek,reyting olsa televizyonlarda,gazetelerde diye bakıyorlardır.

Sanırım beni anlamışsındır Sinem...

Saygılar...
IP
Volkan
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Site Doktoru

Gönderilenler: 2686
Alıntı Volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06.01.08 Saat 19:41
Sinem, ben de farklı görüşte olsam da sana yardımcı olmak için bir fikir vermeye çalışayım... Ben olsam şöyle savunmaya çalışırdım:

Her haber yazısı yayınlanmalı çünkü insanların haber alma, bilgi edinme özgürlüğünü kısıtlamak, bazı haberleri süzgeçten geçirip yayınlayıp bazılarını yayınlamamak yerine herkesin olup bitenden maksimum derecede haberdar edilmesi çağımızın yani iletişim ve bilişim çağının ihtiyaçları ve olanakları açısından daha uygun olacaktır. Haberlerin filtrelenmesi zaman içerisinde filtre uygulayan kişi ve kurumların elinde bilgi edinme özgürlüğünün büyük ölçüde kısıtlanmasına, manipüle edilmesine, vs. varan tehlikeli boyutlara ulaşabilir.
-----------------------------

Her ne kadar kişisel olarak filtre mekanizmalarının işletilmesi taraftarıysam da yukarıda belirttiğim endişeleri taşımıyor da değilim. Ben herşeyi bilmek isterim ya da en azından bilginin sunulmasını isterim ki benim dilediğimin detayını öğrenebilme şansım da olsun.

Sinem, kolay gelsin, başarılar...
IP
DJSİNEK
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 226
Alıntı DJSİNEK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08.01.08 Saat 20:43
Herkese bu konudaki görüşleri ve bana yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşekkür ederim.Münazarayı kazandım grubumla.Bana artık nedense Defne Samyeli diyorlarLOL Bayağı bir çoşmuşum anlatırken...
Konuşmamda Birleşmiş Millet İnsan Hakları Beyannamesi'ndeki Haber Alma Özgürlüğü ve Basın Özgürlüğü hakkında bilgiler vermemden ve karşı takımdan birinin buna yanıt oalrak "Sinem'e katılıyorum!" demesinden ve karşı takımına aslında konu bakımından 1-0 galip başlamasına rağmen benim gayret çabamla(kendimi övmeye çalıştığımdan değil gece geç saatlere kadar sabahlayarak cidden araştırıp,görüş alıp çalışmamdan) karşı takımın iyi hazırlananamamasından dolayı kazandık.Smile
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Reklamlar

Türkiye'nin Flüt Sitesi - flütçü.net © 2007-2014